Rodziny wielojęzyczne szukają dostępu do logopedów, psychologów, pedagogów, posiadających aktualną wiedzę na temat dwujęzyczności, dlatego zaprosiłam ekspertkę i niekwestionowany autorytet w tej dziedzinie – dr Joannę Kołak – do przeprowadzenia szkolenia dla specjalistów.

Dziecko dwujęzyczne - diagnoza i wsparcie rozwoju SZKOLENIE

Pytania, które specjaliści często słyszą od rodziców, wychowujących dzieci dwujęzycznie:

t

kiedy i jak wprowadzić drugi język?

t

czy zrezygnować z wychowania dwujęzycznego, jeśli dziecko ma opóźnienie w rozwoju mowy?

t

czy dziecko w spektrum autyzmu może funkcjonować w otoczeniu więcej niż jednego języka?

t

co zrobić, jeśli dziecko nie odpowiada w języku, który inicjujemy?

Dołącz do szkolenia, a tym samym do listy specjalistów, którzy mają aktualną wiedzę na temat dwujęzyczności – taka baza jest opublikowana na stronie zarzadmowy.pl/specjalisci i jest ogólnodostępna dla rodziców, szukających wsparcia w dwujęzycznym wychowaniu.

To szkolenie jest dla Ciebie, jeśli:

R

pracujesz z dziećmi, wspierając ich rozwój

R

nie masz pewności, czy twoja wiedza o dwujęzyczności jest aktualna

R

chcesz udzielać wsparcia rodzinom wielojęzycznym

R

chcesz znać najnowsze wyniki badań nad dwujęzycznością i wielojęzyczynością

R

nie masz pewności, jakich narzędzi diagnostycznych użyć, by ocenić rozwój mowy dziecka wielojęzycznego

R

chcesz się dowiedzieć, jakich wskazówek można udzielić rodzicom wychowującym dzieci w otoczeniu więcej niż jednego języka, oraz jakich komunikatów lepiej unikać

R

potrzebujesz znać aktualne zalecenia dla dzieci dwujęzycznych z zaburzeniami neurorozwojowymi

Po ukończeniu szkolenia będziesz mieć możliwość pracy z dziećmi dwujęzycznymi, a dzięki umieszczeniu Twoich danych w bazie specjalistów z aktualną wiedzą w temacie bilingwizmu, trafią do Ciebie rodzice poszukujący wsparcia dla swoich dzieci.

Nie musisz znać drugiego języka, by udzielać wsparcia dzieciom wielojęzycznym.

Prowadząca szkolenie: dr Joanna Kołak

psycholożka i doktorka nauk społecznych, wykładowczyni na University of Salford (Manchester, UK). Od dziesięciu lat zajmuje się naukowo rozwojem językowym i poznawczym dzieci dwujęzycznych. Pracowała w kilku międzynarodowych projektach badawczych, których celem było między innymi stworzenie i testowanie narzędzi badawczych do oceny umiejętności językowych i poznawczych dzieci dwujęzycznych, oraz opracowanie norm rozwoju dwujęzycznego. Autorka publikacji naukowych w renomowanych czasopismach naukowych. Obok działalności naukowej, prowadzi również konsultacje dla rodziców dzieci wielojęzycznych mieszkających w różnych krajach, pomaga dobrać strategię dwujęzycznego wychowania, podsuwa możliwe rozwiązania aktualnych problemów, doradza w kwestii czasu i sposobu wprowadzenia kolejnego języka. Współprowadzi również badania naukowe nad rozwojem dzieci dwujęzycznych w ramach zespołu Multilada na Uniwersytecie Warszawskim.

Organizatorka szkolenia: Ula Petrycka

neurologopedka z dziewięcioletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, specjalizuje się w budowaniu komunikacji i mowy u dzieci jedno- i wielojęzycznych. Autorka bloga kiedydologopedy.pl, kursu dla rodziców “Rozgada się”, e-booka “Dogada się” oraz gier logopedycznych “Taki sam!”. Założycielka Zarządu mowy – przestrzeni spełnionych logopedów.

Najczęściej zadawane pytania

Jak mogę obejrzeć szkolenie?
Od razu po zakupie szkolenia otrzymasz dane do logowania do platformy kursowej, gdzie znajduje się dostęp do nagrania szkolenia – dostęp jest ważny do 12 kwietnia 2023 roku. Wystarczy że zalogujesz się na swoje konto na stronie zarzadmowy.pl – możesz wracać do szkolenia w dowolnym momencie i na dowolnym urządzeniu.
Jaki jest czas trwania szkolenia?

Część merytoryczna oraz sesja pytań i odpowiedzi trwają łącznie dwie godziny.

Czy mogę otrzymać fakturę za zakup szkolenia?

Oczywiście. Pamiętaj o podaniu danych firmy podczas zakupu, faktura zostanie wygenerowana automatycznie i wysłana na Twój adres mailowy od razu po zaksięgowaniu płatności.

W jaki sposób mogę zapłacić za szkolenie?

Możesz wybrać jedną z płatności automatycznych, oferowanych przez pośrednika DotPay lub PayPal (w tym również płatność za pomocą systemu BLIK) lub wykonać tradycyjny przelew. Dane do wpłaty otrzymasz w mailu z potwierdzeniem zakupu, na opłacenie szkolenia masz 7 dni.

Do kiedy jest niższa cena?

Do czasu wygaśnięcia szkolenia, czyli do 15 kwietnia 2023 roku, cena jest obniżona ze 197 zł do 147 zł.

Gdzie jest udostępniona baza specjalistów?

Na stronie https://zarzadmowy.pl/specjalisci

Osoby, które ukończą szkolenie i będą chciały, aby ich dane zostały umieszczone w bazie specjalistów posiadających aktualną wiedzę na temat wielojęzyczności, zostaną poproszone o podanie danych kontaktowych. Baza specjalistów będzie otwarta i udostępniona dla rodziców w grupach zrzeszających rodziny wielojęzyczne, w mediach społecznościowych współorganizatorek oraz w odpowiedzi na liczne prośby o polecenie specjalisty pracującego z dziećmi dwujęzycznymi. 

Mam dodatkowe pytania, z kim mogę się skontaktować?

Napisz proszę wiadomość na adres: kontakt@zarzadmowy.pl – pomożemy!

zarzadmowy.pl