Rodziny wielojęzyczne szukają dostępu do logopedów, psychologów, pedagogów, posiadających aktualną wiedzę na temat dwujęzyczności, dlatego zaprosiłam ekspertkę i niekwestionowany autorytet w tej dziedzinie – dr Joannę Kołak – do przeprowadzenia szkolenia dla specjalistów.

Dziecko dwujęzyczne - diagnoza i wsparcie rozwoju SZKOLENIE

Pytania, które specjaliści często słyszą od rodziców, wychowujących dzieci dwujęzycznie:

t

kiedy i jak wprowadzić drugi język?

t

czy zrezygnować z wychowania dwujęzycznego, jeśli dziecko ma opóźnienie w rozwoju mowy?

t

czy dziecko w spektrum autyzmu może funkcjonować w otoczeniu więcej niż jednego języka?

t

co zrobić, jeśli dziecko nie odpowiada w języku, który inicjujemy?

Dołącz do szkolenia, a tym samym do listy specjalistów, którzy mają aktualną wiedzę na temat dwujęzyczności – taka baza zostanie opublikowana na stronie zarzadmowy.pl/specjalisci i będzie ogólnodostępna dla rodziców, szukających wsparcia w dwujęzycznym wychowaniu.

Nie musisz znać drugiego języka, by udzielać wsparcia dzieciom wielojęzycznym.

To szkolenie jest dla Ciebie, jeśli:

R

pracujesz z dziećmi, wspierając ich rozwój

R

nie masz pewności, czy twoja wiedza o dwujęzyczności jest aktualna

R

chcesz udzielać wsparcia rodzinom wielojęzycznym

R

potrzebujesz usystematyzować wiedzę na temat rozwoju słownictwa, gramatyki, fonologii, składni i umiejętności narracyjnych u dzieci dwujęzycznych

R

chcesz znać najnowsze wyniki badań nad dwujęzycznością i wielojęzyczynością

R

nie masz pewności, jakich narzędzi diagnostycznych użyć, by ocenić rozwój mowy dziecka wielojęzycznego

R

chcesz się dowiedzieć, jakich wskazówek można udzielić rodzicom wychowującym dzieci w otoczeniu więcej niż jednego języka, oraz jakich komunikatów lepiej unikać

R

potrzebujesz znać aktualne zalecenia dla dzieci dwujęzycznych z zaburzeniami neurorozwojowymi

R

chcesz zadać pytanie specjalistce od rozwoju językowego i poznawczego dzieci bilingwalnych

Po ukończeniu szkolenia będziesz mieć możliwość pracy z dziećmi dwujęzycznymi, a dzięki umieszczeniu Twoich danych w bazie specjalistów z aktualną wiedzą w temacie bilingwizmu, trafią do Ciebie rodzice poszukujący wsparcia dla swoich dzieci.

Nie musisz znać drugiego języka, by udzielać wsparcia dzieciom wielojęzycznym.

Prowadząca szkolenie: dr Joanna Kołak

psycholożka i doktorka nauk społecznych, wykładowczyni na University of Salford (Manchester, UK). Od dziesięciu lat zajmuje się naukowo rozwojem językowym i poznawczym dzieci dwujęzycznych. Pracowała w kilku międzynarodowych projektach badawczych, których celem było między innymi stworzenie i testowanie narzędzi badawczych do oceny umiejętności językowych i poznawczych dzieci dwujęzycznych, oraz opracowanie norm rozwoju dwujęzycznego. Autorka publikacji naukowych w renomowanych czasopismach naukowych. Obok działalności naukowej, prowadzi również konsultacje dla rodziców dzieci wielojęzycznych mieszkających w różnych krajach, pomaga dobrać strategię dwujęzycznego wychowania, podsuwa możliwe rozwiązania aktualnych problemów, doradza w kwestii czasu i sposobu wprowadzenia kolejnego języka. Współprowadzi również badania naukowe nad rozwojem dzieci dwujęzycznych w ramach zespołu Multilada na Uniwersytecie Warszawskim.

Organizatorka szkolenia: Ula Petrycka

neurologopedka z dziewięcioletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, specjalizuje się w budowaniu komunikacji i mowy u dzieci jedno- i wielojęzycznych. Autorka bloga kiedydologopedy.pl, kursu dla rodziców “Rozgada się”, e-booka “Dogada się” oraz gier logopedycznych “Taki sam!”. Założycielka Zarządu mowy – przestrzeni spełnionych logopedów.

Najczęściej zadawane pytania

Jak mogę obejrzeć szkolenie?
Po zakupie szkolenia otrzymasz dane do logowania do platformy kursowej, gdzie 12 kwietnia o godzinie 20:00 odbędzie się szkolenie. Dostęp do niego będziesz mieć przez rok od zakupu – wystarczy że zalogujesz się na swoje konto na stronie zarzadmowy.pl – możesz wracać do szkolenia w dowolnym momencie i na dowolnym urządzeniu.
Czy muszę być na żywo?

Nie, choć warto dołączyć do szkolenia 12 kwietnia o 20:00, aby skorzystać z możliwości zadania pytania dr Joannie Kołak i wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami szkolenia. Dostęp do nagrania szkolenia będzie aktywny w panelu kursowym aż przez rok od momentu zakupu – można do niego wracać w dowolnym momencie i nieograniczoną liczbę razy.

Jaki jest czas trwania szkolenia?

Część merytoryczna oraz sesja pytań i odpowiedzi potrwają łącznie około półtorej godziny.

Czy mogę otrzymać fakturę za zakup szkolenia?

Oczywiście. Pamiętaj o podaniu danych firmy podczas zakupu, faktura zostanie wygenerowana automatycznie i wysłana na Twój adres mailowy od razu po zaksięgowaniu płatności.

W jaki sposób mogę zapłacić za szkolenie?

Możesz wybrać jedną z płatności automatycznych, oferowanych przez pośrednika DotPay lub PayPal (w tym również płatność za pomocą systemu BLIK) lub wykonać tradycyjny przelew. Dane do wpłaty otrzymasz w mailu z potwierdzeniem zakupu, na opłacenie szkolenia masz 7 dni.

Do kiedy jest niższa cena?

Do 12 kwietnia trwa przedsprzedaż szkolenia i do tego czasu cena jest obniżona ze 197 zł do 147 zł.

Gdzie będzie udostępniona baza specjalistów?

Osoby, które ukończą szkolenie i będą chciały, aby ich dane zostały umieszczone w bazie specjalistów posiadających aktualną wiedzę na temat wielojęzyczności, zostaną poproszone o podanie danych kontaktowych. Baza specjalistów będzie otwarta i udostępniona dla rodziców w grupach zrzeszających rodziny wielojęzyczne, w mediach społecznościowych współorganizatorek oraz w odpowiedzi na liczne prośby o polecenie specjalisty pracującego z dziećmi dwujęzycznymi.

Mam dodatkowe pytania, z kim mogę się skontaktować?

Napisz proszę wiadomość na adres: kontakt@zarzadmowy.pl – pomożemy!

zarzadmowy.pl